Miroslav Benda 3:0
David Novák 4:3
David Novák 5:7

Zhodnocení zápasu:

TTenhle zápas byl přímým soubojem o druhé místo, které jsme drželi my, ale soupeř byl jen o jediný bod za námi. Do utkání nemohl kvůli nachlazení nastoupit Musil, návrat po osmizápasovém distancu naopak hlásil Erik Novák. Zápas jsme začali velmi dobře, napadali jsme rozehrávku soupeře a svižně se zmocňovali míčů. Přesto si první šanci vytvořila Prachárna. Hlavička ze střední části brankoviště ale přistála jen v náručí našeho gólmana. O chvíli později jsme se mohli radovat z prvního gólu. David Novák se prosadil z přímého kopu, kdy nedal soupeři šanci. Prachárna se snažila vyrovnat, nicméně kompaktní obrana jí v tom zabránila. Když si pak míč předkopnul Benda, aby vyrazil do protiútoku, dobře jsme věděli, co přijde. Typická ostrá rána nás poslala do dvoubrankového vedení. Stejný hráč se po dorážce prosadil i o pár minut později a zdálo se, že tohle nebezpečné utkání v klidu zvládneme. Bohužel, nepodařilo se. Prachárna totiž po našem třetím gólu rychle dokázala odpovědět. Šťastná střela z otočky přesně trefila zadní tyč a od ní se odrazila do brány. Nebezpečí pro naše vedení ještě vzrostlo, když se rozehrával přímý kop. Soupeř obstřelil naši zeď a snížil na 3:2. Víc uřž se v první půli nestalo, vedli jsme 3:2 a moc dobře věděli, že v tomhle zápase nás čeká ještě hodně těžká práce.

Co se ale stalo hned po rozehrání druhé půle, to by si ani televizní scénáristé nevymysleli. Ihned po rozehrání soupeř vypálil prudkou přízemní střelu na bránu, která pod tělem skákajícího brankáře projela do sítě. Nic nepomohlo Dočkalovo varování před několika sekundami, že soupeř bude střílet. Hrubice našeho gólmana znamenala vyrovnání. Tento okamžik nás srazil psychicky dolů, naopak Prachárna si začala mnohem víc věřit. Jiskru naděje pro naše barvy vykřesal David Novák, který se prosadil přesně umístěnou hlavičkou. Vedli jsme 4:3, bohužel další vývoj ukázal, že to bylo v zápase naposledy. I přesto, že obrana dělala co mohla, soupeř si s námi začal dělat co chtěl. Svůj díl na tom možná měla i absence střídajících hráčů. Na 47:4 Prachárna vyrovnala za pár minut. Soupeř střílel do odkryté části brány. Vyrovnaný stav se držel poměrně dlouho, obrana pokrývala výpady soupeře a jedovaté rány k tyči Majer povětšinou vyškrábnul. Zápas se musel na chvíli přerušit kvůli tvrdému zásahu našeho brankáře míčem do obličeje. Jen krátce po této nepříjemnosti kapituloval po páté. Vyběhl sice proti střelci, ale střele do protipohybu se zabránit nedalo. Zbylé dva góly přišly v tak rychlém sledu, že jsme se ani nestačili vzpamatovat a měli jsme na krku debakl. Od toho nás nakonec alespoň částečně zachránil David Novák, který prostřelil soupeřova brankáře a ustanovil tak výsledné skóre na 5:7 ve prospěch Prachárny. Po prohře jsme klesli na čtvrté místo, ale pořád zbývají dva zápasy, ve kterých se můžeme poprat o lepší umístění.