Naši střelci
Tomáš Duda 1:3
Tomáš Duda 2:3

Zhodnocení zápasu:

Už první minuty zápasu ukázaly, že tento soupeř bude mnohem houževnatější než ti předchozí. Jejich rychlé narážečky a tvrdé střely nám často činily potíže. Většina nebezpečných míčů skončila na nohou našich obránců, přesto první vážná střela mezi tyče skončila v brance. Útočníkovi dopadl míč z výšky ideálně na nárt a ten jej poslal do šibenice. Netrvalo dlouho a Old boys nám zavařili podruhé, tentokrát to byla tvrdá střela, která přeletěla záda skrčených obránců. Zakrátko mohlo být ještě hůře, když soupeř běžel do útoku dva na jednoho. Náš brankář však patou vykopl míč mimo tyče. Zakrátko vyrazil i střelu z hranice vápna, míč se však odrazil k jinému soupeři a ten z voleje pálil. Na brankové čáře však stál pozorný Duda, který odpálil míč pryč. Další míč však už skončil v síti. Po chybě v rozehrávce se míče ujal soupeř a střelou na zadní tyč určil poločasový stav na 0:3.

Druhou půli jsme začali s odhodláním. To krátce po hvizdu potvrdil krásným gólem Duda jehož střela div neprotrhla síť. Střelecky namlsaný útočník se střelecky prosadil ještě jednou, kdy do sítě doklepl Sedmíkovu střelu. V této fázi hry jsme věřili ve vyrovnání, ale soupeř se s dělbou odmítal smířit. Nejprve vytvořil před brankou neskutečný závar, když nejprve napálil míč do spojnice tyček a odražený míč se pak dostal na hranici vápna. Tam stojící Old boy jej velkou rychlostí napálil do odkryté branky. Z brankové čáry jej však ve skluzu dokázal Majer vykopnou. Náš brankář si po tomto dobrém zákroku připsal gól, za který by se nejraději propadl až někam do Somálska. Proti dalekonosné střele z půli hřiště se posouval k pravé tyčce a až na poslední chvíli si všiml, že míč letí k tyči levé! Jeho skok byl marný a tento gól nás asi definitivně položil. Naši útočníci si ještě vypracovali několik solidních šancí, ovšem technicky lépe vybavený soupeř nám jasně ukazoval, kdo utkání vyhraje. V posledních minutách jsme se ještě křečovitě snažili dát gól, což vedlo k pátému inkasovanému gólu. Útok dva na jednoho, nahrávka na zadní tyč a střela z voleje do odkryté branky rozhodly o výsledku.

Jakub Teplý:

Po pěti zápasech bez porážky přišli Old boys. V čem byl tenhle zápas jiný proti těm předešlým?
Old Boys je lepším týmem, nicméně naše taktické chyby byly důsledkem našeho nezdaru. Je to pořád stejná písnička, neobsazování hráčů v obrané fázi a neschopnost uvolnit se a nabídnout se v útočné fázi .

Po prvním poločase jsme prohrávali 0:3, přesto jsme dokázali snížit na 2:3, jaký jsi očekával následný vývoj?
Od prvních minut jsem věděl že z tohoto zápasu odjedeme bez bodu, postupem času se naše marnost jen prohlubovala, nakopávané míče na obsazené hráče soupeř sbíral a zakládal jeden útok za druhým.

Vyrovnání jsme měli na dosah, ale pak přišel ten šílený gól. Myslíš, že kdyby nebyl, že bysme vyrovnali?
Ne, nevytvářeli jsme si šance, přechod do útoku byl chaotický a mám pocit že old boys nehráli úplně naplno. Navíc na šance nás rozstříleli, takže jsem rád že jsme neodešli s ostudou.

I přesto má dnešní večer jedno pozitivum. Díky prohře nulové šance máme jistu, že nesestupujeme. Co to pro nás znamená před posledním zápasem?
Doufám že nám to pomůže a poslední zápas si užijeme. I když se nám osvědčilo, že hra pod tlakem nám kupodivu vyhovuje. Je to těžké hodnotit, odešel nám Míza (Milan Mezera - pozn. aut.) a s ním i jeho góly, byla to samozřejmě i psychická podpora a tým v těžkých chvílích dokázal semknout. Svou bojovností strhnul ostatní a byli jsme schopni hrát na 110%.

Kdo byli dva naši nejlepší hráči?
Dnes je to poněkud jednoduché. V dnešním zápase musím opět vyzvednout výkon Adama, který se zlepšuje zápas od zápasu a začíná pomalu získávat přehled na hřišti. Musí toho ale ještě hodně zlepšit hlavně přehled a taktiku. Dnes jsem se také zaměřil na výkon Mirka, který si v obraně splnil své povinnosti a po taktické stránce svou roli zvládnul na 1. Jeho nevýhoda je rychlost a práce s míčem, tu ale dnes vyvážil důslednou hrou na tělo a vybojoval několik míčů, také nepustil soupeře do větší šance a úspěšně vykrýval prostor před gólmanem. Dugi dnes odvedl dobrou práci, ale jeho výkon zastínil laciný gól na 4:2. Takže Adam a Míra.