Jiří Dočkal 4:0
Jiří Dočkal 5:0
Jiří Dočkal 6:0

Zhodnocení zápasu:

Říká se, že vítězná sestava se nemění. V minulém zápase jsme vybojovali tři body a přesto jsme do tohoto utkání jednu změnu udělali. Do brány se postavil Jan Brunclík, jinak zůstala sestava prakticky nezměněná. Z utkání uplynuly sotva dvě minuty, když se po nenápadném souboji skácel k zemi Miroslav Benda. Nebylo to v důsledku faulu, ale nešťastného došlápnutí, které pořádně zatopilo jeho vazům v kotníku. Náš elitní střelec zápas nedohrál a bez jeho služeb se budeme muset obejít i v několika dalších zápasech. Nečekaná událost ale náš tým nepoložila. Jiří Dočkal se po nahrávce od Musila ujal míče a ze samostatného úniku otevřel skóre. Soupeř se z chyby nepoučil a Dočkal proto trestal podruhé. Ve zbytku zápasu se náš tým ještě několikrát dostal do slušné střelecké pozice, ale gól nepřišel. Na druhé straně hřiště útočili soupeři spíše jen sporadicky. O to větší zápřah čekal na našeho brankáře v půli druhé.

Druhý poločas začal krátkodobým náporem hráčů soupeře na naši bránu. Ten byl ale ukončený gólem Erika Nováka, který dokázal prostřelit clonící obránce. Ani tříbrankový rozdíl ale Hranatou kouli nepoložil a její hráči se pokusili o vyrovnání. V tu chvíli měl Brunclík plné ruce a nohy práce. Především pak nepříjemná přízemní střela k zadní tyči nebyla vůbec příjemná. Náš gólman si ale dokázal poradit nejen s ní, ale i se všemi dalšími pokusy. Naštěstí se naši útočníci probudili včas. Jiří Dočkal si stejně jako v první půli vzal míč u půlící čáry a sebevědomé sólo zakončil chytrou střelou na zadní tyč. A nebylo to naposledy. Stejný scénář měly i jeho góly na 5:0 a 6:0. Při poslední brance sice soupeř protestoval, že míč předtím opustil hrací plochu, ale námitky nebyly nic platné. Profesor Dočkal zkrátka ten večer vyučoval předmět Efektivní nakládání s gólovými příležitostmi. Na výhře měli zásluhu všichni, kdo do utkání nastoupili, ale nejvíce jsou pod tříbodovým ziskem podepsáni pětigólový střelec a brankář s čistým štítem.