Miroslav Benda3:2
Miroslav Benda4:2
Miroslav Benda5:2

Zhodnocení zápasu:

Jsou zápasy, kdy tým remízu bere jak se říká všema deseti, ale pak jsou i zápasy, kdy je jediný bod jen slabou náplastí na průběh utkání. My jsme bohužel v tomhle utkání prožili ten druhý případ. Ale pojďme hezky od začátku. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a snažili jsme se o kombinační hru, která nám místy i vycházela. Soupeř se do šancí téměř nedostával, naopak naši útočníci měli míč na kopačkách prakticky pořád. Jako první otevřel střelecké skóre zápasu van der Hoeven, který se prosadil přesně umístěnou tvrdou střelou. Jen o pár minutek později se Benda prosmýkl přes obranu a číhajícímu Vlachovi naservíroval ideální přihrávku k zadní tyči. Pavel už jen slíznul smetanu a vedli jsme 2:0. Jenže v tu chvíli přišla první facka zápasu. Zatímco soupeř se nadechl k útoku, my jsme polevili. A to nemohlo skončit jinak než gólem. Nejprve se sice Hostinec připravil o gól sám – Majer podběhl vysoký aut, ale dezorientovaný útočník na brakové čáře nestačil poslat míč do kasy. O několik minut později ale už udeřilo. Sedmík při obraně nechtěně zaclonil našemu brankáři výhled a tak poměrně snadná střela skončila v brance. O pár minut později bylo dokonce vyrovnáno a ani tentokrát to nebyl obvyklý gól – dráhu střely změnil svou tečí některý z našich hráčů a Majer už na změnu nestačil zareagovat. Přesto jsme se nevzdali a ještě do konce prvního poločasu strhli vedení na svou stranu. Perfektně rozehraný přímý kop od van der Hoevena přetavil ostrou ranou v gól kapitán Benda. Blízko druhému brankovému úspěchu byl i Pavel Vlach, jenže z velkého úhlu trefil pouze brankovou konstrukci. Na druhé straně hřiště neměl náš brankář mnoho práce, obrana pracovala poměrně spolehlivě, hlavně duo van der Hoeven – Teplý udržovalo soupeřovy útočníky v uctivé vzdálenosti.

Druhou půli jsme začali stejně aktivně jako jsme skončili tu první. A odměnou nám byl rychlý gól. Miroslav Benda využil svých rychlých nohou a obelstil soupeře. Na střelu brankář nestačil zareagovat a už jsme vedli 4:2. Další minuty se hra odbývala hlavně uprostřed hřiště a ani jeden tým se nemohl dostat na dostřel soupeřovy branky. Tuhle bramboračku nakonec ukončil ostrostřelec Benda, který svou ekvilibristikou zesměšnil obranu a následně i brankáře Hostince, takže nakonec mohl elegantně zakončovat do prázdné branky. Vedli jsme 5:2 a nikdo si nepřipouštěl žádné komplikace. Spíš to vypadalo, že si na soupeři naženeme skóre a to byla právě ta chyba. V obraně se začaly objevovat drobné trhliny, které se postupně zvětšovaly. Prvním varováním měl být gól Hostince na 5:3, kdy Majera propálil úplně volný soupeř z hranice vápna. Nepoučili jsme se a stále kupili chybu za chybou. Hlavně rozehrávka byla tristní – největší minely se dopustil náš brankář, když při výkopu od branky poslal míč místo na Bendu na soupeře, který stál vedle něj. Naštěstí pro nás ten byl z nabídnuté šance tak překvapený, že střela nebyla nebezpečná. Aktivní Hostinec nás tlačil a dravostí si vybojoval i kontaktní gól na 5:4, který přišel z klubka hráčů, které se motalo kolem naší tyčky. Vedení 5:4 bysme dozajista udrželi kdyby nepřišla poslední minuta zápasu a v ní nepochopitelné zaváhání hlavního sudího. Ten totiž odpískal autové vhazování v těsné blízkosti naší branky pro Hostinec ačkoliv to byl právě jeho hráč, který se míče dotknul naposledy. Naše protesty nebyly nic platné a tak se vhazování ujal soupeř. Bránící Teplý však v souboji dostal od někoho ránu zezadu do hlavy a skácel se k zemi. Rozhodčí si ale znovu ničeho nevšiml. Padající teplý navíc nešťastně ramenem tečoval vhazovaný míč, takže balón vystoupal prudce nahoru a při pádu zaplul těsně vedle břevna do branky. Bylo vyrovnáno 5:5. Teplý se jen stěží sbíral z trávníku a tým jen nevěřícně kroutil hlavou nad rozhodnutím sudího. Ve zbývajících vteřinách se už žádný tým nedokázal prosadit a tak jsme si z nadějně rozehraného zápasu odnesli pouze jeden jediný bod.