David Novák 4:3
Miroslav Benda 5:4
Jiří Dočkal 6:4

Zhodnocení zápasu:

Tenhle zápas se určitě musel fanouškům líbit. Tedy kromě těch, kteří mají problémy se srdcem, protože některé chvíle byly skutečně infarktové. Všechno začalo už v první minutě, kdy se do útoku dostal Dočkal, který utekl obráncům a před bránu naservíroval nahrávku volnému Bendovi. Ten ovšem dostal míč o něco více dozadu, než by potřeboval. Výsledkem byla nepřesná střela, která minula bránu. Soupeř na druhé straně zahrozil vysokým balónem, který náš brankář zlikvidoval boxerským zákrokem, při kterém sice trefil útočníka, ale míč už nikoliv – ten skončil v bráně. Ovšem dlouho jsme neprohrávali. Miroslav Benda u pomezní čáry nastartoval svůj raketový motor a unikl obránci. Z poměrně nevýhodného úhlu zkusil střelu na zadní tyč, po které se gólman jen bezmocně natáhnul. To byl ovšem jen začátek velmi zajímavého představení – Chyba našeho brankáře při propouštění míče letícího mimo bránu znamenala rohový kop a zároveň trochu zvýšila úroveň nejistoty v našich řadách. Z rohového kopu zahraný míč naštěstí odklidila obrana a tak jsme si mohli alespoň na chvíli oddychnout. Oba brankáři pak měli poměrně hodně práce – především ve vápně ŽST bylo místy hodně živo. Zamrzelo proto, že gól přišel na druhé straně. Náš gólman sice na poslední chvíli vykopnul přízemní střelu, ale bohužel jen k hlavě soupeře. Jeho rychlá dorážka mířila přímo pod horní tyčku, tedy totálně mimo Majerův dosah. Už se zdálo, že poločas skončí v náš neprospěch, ale štěstěna se na nás usmála. Soupeřův gólman v první půli prakticky nechyboval a svými zákroky trpělivě likvidoval naše šance. Pomohla nám tedy až náhoda. David Novák se pár metrů před vápnem opřel vší silou do míče – gólman pohotově vyrazil k tyči, ale nepočítal s tím, že se míč jen chvíli po střele otře o nohu obránce. Tato malá teč změnila jeho směr a poslal kulatý nesmysl k druhé tyči, kam brankář nemohl dosáhnout. První půle tedy skončila remízou 2:2.

Druhý poločas byl ještě divočejší. Jako první se v něm prosadil Filip Novák, který si do útoku odskočil z obrany. Miroslav Benda dostal kolem středového kruhu více prostoru než obvykle a jeho přesná nahrávka našla právě Nováka. Ačkoliv je v týmu novicem, zachoval chladnou hlavu a míč chytře přizvednul – vedli jsme 3:2. Ale ŽST dál tvrdě dotíralo na naši bránu. Vyrovnání bránily jen dobré výkony obrany sem tam podpořené i zákrokem brankáře. Přesto ale soupeř vyrovnal. Spravedlnost zřejmě chtěla vyrovnat svůj podíl na naší druhé brance a tak tentokrát přisoudila teč i pro ŽST. Střela, která by pohodlně skončila v Majerových rukavicích se otřela o Höfferův kotník a zamířila do sítě. Kdo by čekal konec přestřelky, ten by se mýlil. Už za chvíli opět podél postranní čáry zasprintoval Benda. Tentokrát se rozhodl pro prudkou nahrávku do brankoviště. Tam čekal soupeřem hlídaný David Novák. Střela z bezprostřední blízkosti nedala brankáři pražádnou šanci. Opět jsme vedli, tentokrát 4:3. Ale co čert nechtěl, náš brankář si musel vybrat další smolnou chvíli. Jeho zaváhání z prvního poločasu sice gólem neskončilo, ve druhé půli už jsme takové štěstí neměli. Střela z velmi uctivé vzdálenosti zaplula k tyči. Majer totiž vsadil na špatnou kartu, chtěl míč vykopnout při rozštěpu, místo toho, aby šel po balónu hlavou. Tahle chvíle se odrazila na morálce manšaftu a v dalších minutách soupeř zle dotíral. Naštěstí se ale všichni, včetně brankáře, dali psychicky dohromady a z mnoha šancí gól nepřišel. Když jsme přežili klinickou smrt, mohli jsme pomýšlet na útok. Když David Novák našel na hraně brankoviště obsazeného Bendu, nikdo tomu nepřikládal velkou důležitost – náš ostrostřelec byl přece zády k bráně. Ale ani to mu nezabránilo ve skórování. Pohotová otočka doplněná o nechytatelnou střelu nás opět poslala do vedení. Zápas se pomalu chýlil ke konci a na soupeři bylo jasně vidět, že se mu tohle skóre nelíbí. Nervozita byla patrná i z reakcí střídačky. Našemu týmu naopak koňské dávky optimismu a odhodlání do žil dávkovali skvělí fanoušci. I díky nic jsme možná přidali šestou branku. Jiří Dočkal si zpracoval pohlednou nahrávku od Vaška a z úhlu prostřelil gólmana. V závěrečných minutách vsadilo ŽST všechno na útok. V tíéto chvíli nám mimořádně pomohly dlouhé rozehrávky od Musila, který pravidelně posílal balóny do souepřova vápna, kde na ně už čekal David Novák. Jednak jsme tím šetřili čas, ale také jsme získávali územní převahu – obránci míče často jen odpálili na autové vhazování, což byla další voda na náš mlýn. Když rozhodčí ukončil zápas, mohli jsme se radovat ze zisku dalších 3 bodů. Díky nim jsme poskočili na sedmé místo tabulky.