Naši střelci
Jiří Dočkal 1:0
Miroslav Benda 2:0

Zhodnocení zápasu:

Utkání začalo poměrně klidně a objektivně řečeno musíme uznat, že jsme měli více šancí. Naši střelci se ale příliš nesetkali s dobrou muškou. Soupř sázel spíše na rychlé protiútoky, které ale náš brankář (někdy s velkou dávkou štěstí) likvidoval. Asi nejnebezpečnější šance ze strany Finlandie přišla při střele z hranice vápna. Míč škrtnul o brankářovu špičku a skončil na břevně. Soupeřovu bránu ostřeloval hlavně Benda, ale jeho pokusy mířily mimo. Ujala se až rána z kopačky Jiřího Dočkala, který zpracoval pěknou nahrávku a pak pohotově vypálil. Stejný hráč se o necelou půlminutou později dostal do další vyložené šance. Benda mu naservíroval míč přímo před brankáře. Ale chyba v zakončení poslala balón vysoko nad. Soupeř se sice snažil vyrovnat, ale dobře postavená obrana likvidovala většinu střeleckých pokusů. V samotném závěru ještě Benda protáhl brankáře Finlandie, ale skóre se již nemělnilo.

Hubené jednogólové vedení na začátku druhé půle slibovalo napínavé pokračování. Když ale jen pár minut po úvodním hvizdu skóroval Benda, začali jsme věřit, že bychom mohli uhrát dobrý výsledek. Nikdo ale pochopitelně nemohl tušit, že od této chvíle se bude do černého trefovat jen Finlandia. Nebezpečné střely začaly přicházet již vzápětí. Majer si ale poradil i se samostatným únikem. Na druhé straně hřiště pomalu střelecká aktivita uvadala. Není se co divit – na střídání jsme měli jediného hráče a u některých síly evidentně ubývaly. To je v malé kopané samozřejmě poukázka na problém. A trest přišel vzápětí. Střílená nahrávka na zadní tyč a střela z voleje – i přes brankářův skok Finlandia snížila na 1:2. O pár minut později bránil Filip Novák o hlavu většího soupeře na hranici vápna. Tomu stačila otočka o 180°a prudká střela – rázem bylo vyrovnáno. Viděli jsme, jak se náš pracně vybudovaný náskok rozpadá v prach. Vyhlídky do dalších minut nebyly růžové – sil ubývalo na všech frontách. Přesto jsme zkusili vyslat na soupeřovu bránu několik zkušebních projektilů. Hlavně Benda a David Novák byli střelecky aktivní, ale branka nepřicházela. Jen pár minut před koncem zápasu gól přišel. Ale bohužel na druhé straně hřiště. Musil naskočil do hlavičkového souboje, ale bohužel se nešťastně srazil se soupeřem. Míč navíc odskočil několik metrů od vápna, kde jej útočník Finlandie nakopnul vší silou z voleje – míč prošel Majerovi mezi holeněmi a zastavil se až v síti. Ve zbylých minutách se již oba týmy nezmohly na vážnější šanci a tak jsme opět s Finlandií prohráli. Dvougólové vedení nestačilo. Opět se tak projevilo, že v soubojích s Finlandií průběžný výsledek nic neznamená. Zkrátka na tenhle tým asi nemáme štěstí.