Karel Sedmík 6:3
Jan Kottink 7:4
Karel Sedmík 8:4

Zhodnocení zápasu:

Unikátní, rozhodující, jedinečný, nejdůležitější! I takové přívlastky měl duel s FC Lontov "B". Osud nám házel pod nohy jeden klacek za druhým, nejdřív se zranil tahoun týmu Benda a pak i počasí, které panovalo před výkopem bylo jasně podzimní. Od blízké řeky se totiž na hřiště začala plazit hustá mlha. Při tom všem jsme ale měli velké štěstí. Podařilo se nám získat alespoň na jeden poločas Jana Götha. Ani jeho přítomnost ale nestačila na to abychom neinkasovali jako první. Vyběhnuvšího Majera propálil soupeř z penaltového bodu. Zanedlouho ale bylo vyrovnáno. Karel Sedmík se opřel do přímého kopu a míč s přispěním tečujícího obránce zaplul za brankářova záda. Lontov pak sice párkrát zahrozil, ale míče naštěstí létaly mimo branku. Na druhé straně znovu udeřilo po přímém kopu. Jan Göth chytře místo střely nahrával volnému Kottinkovi a ten našel skulinku mezi brankářovým tělem a tyčkou! Neuplynulo ale mnoho času a málem bylo vyrovnáno. Hlavičkový pokus ale Majer s menšími problémy zlikvidoval a následně hledal dlouhým výhozem Götha, který ale těžký míč s přispěním dotírajícího obránce nezpracoval. Za chvíli ale bylo přeci jen vyrovnáno. Stačily tři rychlé nahrávky korunované rychlou střelou do brankářova protipohybu a rázem bylo vyrovnáno. S tím se ale odmítl smířit Jan Göth, který se za pár minut ujal na polovině hřiště míče a pak ukličkoval všechny soupeře včetně brankáře a střelou z e smrtelného úhlu strhl vedení na naší stranu. Skóre mohl ještě vylepšit dobře napadající Kottink, který zachytil rozehrávku soupeře, bohužel ale přestřelil prázdnou branku.

Ve druhém poločase se mlha projevila s plnou silou a v závěru utkání nebylo možné vidět co se děje u druhé branky. I přes velmi špatnou viditelnost jsme nepřestávali bojovat. Odměnou nám byl čtvrtý gól z nohy Pavla Klímy, který využil přesné nahrávky od Pavla Vlacha od rohového praporku. Ani stav 4:2 nebyl konečný. V této chvíli se totiž rozjel brankový gólostroj Karel Sedmík. Na 5:2 upravil nechytatelnou ránou z hranice vápna. Jeho představení sice přerušil soupeř, který skóroval po chybné rozehrávce Pavla Vlacha, ale Sedmík dál pálil tříštivými náboji. Svůj hat-trick zkompletoval doklepnutím přesné nahrávky od Jana Kottinka. Gól dal sice s velkým štěstím, ale počítal se stejně. Na druhé straně sice Lontov po dvou dobrých přihrávkách ještě dokázal snížit střelou pod víko na 6:4, ale pak Pavel Vlach našel volného Jana Kottinka, který si chtěl spravit chuť po dvou nedávno nastřelených tyčkách a náš forvard se nemýlil. Na druhé straně dokázal dnes perfektně hrající Sedmík vykopnout z brankové čáry jasný gól. Aby korunoval svůj dnešní výkon, uzavřel po nahrávce Vlacha skóre zápasu na 8:4. Náš cíl byl tedy splněn! Podařilo se nám vyhrát, čímž jsme udrželi devátou ligu.

Karel Sedmík:

Jak hodnotíš zápas?
Začali jsme špatně, kazili jsme přihrávky, ale soupeř se taky nechytal, nakonec ale odpadl a my jsme se uvolnili a konečně hráli fotbal!

Dokázal jsi dát 4 góly i když se ti v sezóně střelecky moc nedařilo, čím byl dnešek výjimečný?
Těžko říct, možná k tomu pomohl i svátek, možná jen štěstí, každopádně fotbal je týmová hra takže kdybych nedostal krásný přihrávky nemusel jsem dát žádný gól.

Jak se ti vůbec nastupovalo do zápasu když jsi věděl, že je to přímý souboj o udržení?
Snažil sem se nás trochu hecovat abysme se víc snažili hrát běhat a nabíhat si, spíš jsem se snažil naladit tu atmosféru kdy se musí dát do každýho souboje všechno.

Jaký byl rozdíl mezi prvním poločasem, kdy hrál Jan Göth a tím druhým, kde jsme se museli spolehnout sami na sebe?
Myslím že díky 1. poločasu jsme se dostali od vedení a do klidu, možná jsme na ně vlítli ve větším tempu a poté odpadli, spíš bych řekl že jsme celkově přestali dělat chyby.

Kdo byli dva naši nejlepší hráči?
Dneska je to těžký všichni hráli výborně, nevšiml jsem si že by se někdo snažil miň než ten druhý, myslím že v obraně Demie nezklamal a ukázal svoje místo, další je Honza který tvořil po většinu hru, takhle bych tu mohl chválit celý tým i gólmana, ale myslím že dnes to byl týmový výkon kde nelze určit nej hráče.