Fanclub FCV 1:0


Naši střelci
Petr Novák1:0


Zhodnocení zápasu:

Do turnaje jsme vstoupili trochu zakřiknutě, ale není se co divit. Dostavilo se pouze pět hráčů do pole a pro tři z nich to bylo vůbec první vystoupení v našem dresu. Jistá dávka nejistoty se tedy dala očekávat. Oba týmy se nejprve navzájem oťukávaly a gólmani mnoho práce neměli. Postupem času jsme ale začali přejímat aktivitu a na branku soupeře jsme doráželi čím dál častěji. Bohužel ale naše střelecké pokusy mířily velmi často mimo tři tyče. Nakonec se nám ale přecijen podařilo vstřelit branku. Jeden z nováčků – Petr Novák – šel za skórováním doslova po hlavě a tato dravost se mu vyplatila. V dalších minutách se sice soupeř snažil srovnat skóre, ale díky dobré obranné práci se nám podařilo udržet čisté konto a přitom neměl náš brankář mnoho práce. První duel jsme tedy vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem.

1. FC Ojoják 1:2


Naši střelci
Roman Vaško1:0


Zhodnocení zápasu:

Do tohoto zápasu jsme šli povzbuzení minulou výhrou, ale s vědomím, že tento soupeř bude určitě kvalitnější. Naše očekávání se potvrdila už v prvních minutách. Soupeř proti našim hráčům využíval často hru tělem, na což doplatil Petr Novák, který si po jednom zákroku přetočil koleno a musel odejít na střídačku. Vzhledem k tomu, že jsme neměli k dispozici další hráče, museli jsme hrát v oslabení. Naštěstí pro nás jsme neinkasovali a druhá dobrá zpráva byla, ež Petr po pár minutách zatnul zuby a vrátil se do hry. Tým si začal víc věřit a výsledkem byl gól v soupeřově síti. Jeho autorem byl další nováček – zkušený Roman Vaško, který se dostal k odraženému míči a trochu se štěstím ho dopravil do branky. V dalších minutách se nám dařilo držet příznivý výsledek, ovšem v závěru zápasu jsme ztratili body. Nejprve Majer zlikvidoval ostrou střelu z hranice vápna, ale míč se odrazil na nohu soupeře, který překonal našeho dezorientovaného brankáře. Od tohoto gólu uplynuly sotva dvě minuty a Majer lovil míč ze sítě podruhé. Před naším gólmanem stál soupeř, který chtěl tečovat ostrou, ale dalekonosnou střelu. Bohužel pro nás ji netečoval a míč prošel až do sítě. Smolně jsme tedy prohráli druhý zápas a museli jsme věřit, že se nám v závěrečném měření sil podaří bodovat.

Some Vysočina „B“ 1:2


Naši střelci
Petr Novák1:2


Zhodnocení zápasu:

Tenhle zápas nám poslal do cesty asi netěžšího soupeře z celé skupiny. Hráči Some nás přehrávali a zkušeně kombinovali. Nebylo proto divu, že si dokázali rychle vypracovat dvoubrankový náskok. Ale ani náš tým neskládal zbraně. Ve velké šanci se ocitl třeba Vaško, ale jeho střela mířila hodně nad. O zdramatizování zápasu se ale několik minut před koncem postaral Petr Novák. Tváří v tvář brankáři zachoval chladnou hlavu a kličkou si jej obhodil, takže mohl elegantně zakončit do prázdné branky. Bohužel to ale byla z naší strany už jen labutí píseň. Naše další útočné snažení ukončil hvizd rozhodčího. Naše cesta pohárem tak skončila už v kvalifikaci. Tým má ale velký potenciál. Až se sehrajeme a zvykneme si na sebe, bude jistě všechno mnohem snazší.