Naši střelci
Demie van derHoeven 1:5
Martin Javorský2:6

Zhodnocení zápasu:

Jako už tradičně se náš start do utkání rozhodně nedal označit slovem "odevzdaný". Bylo to právě naopak - na soupeře jsme nastoupili hodně aktivně a naši útočníci se dostávali do vyložených šancí,. Kde jim ale bohužel zvlhnul prach. Hodně jsme těžili ze hry Miroslava Bendy na křídle, který rozdával přesné nahrávky před branku. Po jeho akci se do největší šance začátku zápasu dostal Martin Javorský - jenže náš útočník nedokázal přehodit ležícího gólmana a šance na gól se tak rozplynula. Kozárna se naopak do šancí příliš nedostávala, hlavně kvůli nízké přesnosti střelby neměl Majer mnoho práce. Soupeř se dostal na koně po chybné rozehrávce van der Hoevena, který nahrál soupeři přímo na nohu. Prudká rána z jeho kopačky pak zapadla za brankářova záda. O několik minut později se zaváhání opakovalo znovu, tentokrát ale nebylo dokonáno gólem. Přesto při tomhle závaru měli Majer, Hoeven i Krejčí plné ruce a nohy práce aby míč odpálili pryč. Na druhé straně hřiště ještě nepovedenou střelou zahrozil Kottink a následně i Sedmík. Brankář Kozárny ale mohl zůstat v klidu. O hodně velký rozruch se postaral Bendův pokus, který jen těsně minul tyčku. Poločas se už pomalu chýlil ke konci když soupeř našel před brankou dobře postaveného spoluhráče, který se blýskl výstavní ránou do šibenice, čímž stanovil poločasové skóre na 0:2.

Druhá půle s sebou přinesla přesunutí van der Hoevena do útoku. Demiemu se ale dneska lepila smůla na kopačky - v úvodních pěti minutách se dostal do tří vyložených šancí, ale bohužel ani jednu neproměnil. Naopak Kozárna skórovala hned z první věší šance - do brankoviště směřoval vysoký lob, který útočící hráč jen lehce tečoval. Majer na změnu směru nestačil zareagovat a balón jen zbrzdil. Útočník tak měl lehkou práci. Naši útočníci ale neskládali zbraně - své střelecké štěstí postupně vyzkoušeli všichni, největší rozruch ale vyvolal van der Hoevenův průnik skrz obranu a následná klička gólmanovi. Kvůli špatnému zakončení ale míč skončil jen na boční síti. Z následného protiútoku Kozárna zvýšila náskok už na 0:4. Za několik minut přišel i pátý gól a náš tým byl zralý na ručník. Do střelecké listiny se nakonec přeci jen zapsal van der Hoeven když doklepával odražený míč do odkryté branky. Skóre 1:5 ale dlouho nevydrželo. Útočník Kozárny utekl našim obráncům a následně padajícím listem překonal i našeho gólmana. Věděli jsme, že prohrajeme, přesto jsme zkoušeli stále útočit. Za zmínku stojí třeba Bendův pokus z hranice vápna, který ale gólman včas vyrazil. Včasným vyběhnutím si poradil i s Vlachovou akcí po křídle. Nestačil až na nečekanou patičku, kterou mu na hranici vápna vysekl Javorský - k překvapení všech míč zaplul do branky. Prohráli jsme i třetí zápas v řadě, pozitivní ale může být, že už naše hra nebyla tak špatná jako proti Březinkám.

Miroslav Benda:

Prohráli jsme třetí záaps v řadě, jak hodnotíš naše vystoupení?
Hráli jsme dobře, i když tomu výsledek neodpovídá. Remíza by tomu slušela víc.

Co tedy rozhodlo o tom, že jsme byli od remízy vzdálení 4góly?
Nevyužili jsme naše příležitosti, mohli jsme již po pár minutách vést dva nula...soupeř svoje šance využil skoro stoprocentně.

Dá se náš současný stav nějak zlepšit?
Nevím, tohle to vymejšlení jak co zlepšit mi už fakt přijde směšný...musíme hrát s tím, co máme a lepší už to nebude. Každej ať se s tím smíří a nebo ať na sobě začně makat, ale od rána do večera a sedmkrát do tejdna. Jedna sobota tejdně je výsměch.

V příštím zápase nás čekají silní Mudrcové. Jaký očekáváš vývoj?
Pořád říkám, že technické týmy nám svědčí, takže si myslím, že to bude pěknej zápas, hodně šancí na obou stranách. Snad jich tentokrát proměníme více.

Právě špatná koncovka nás v posledních zápasech hodně trápí. čím to je, že nedáváme góly?
Čím to je, čím to je. :D Kdyby to bylo tak jasný, tak budem vyhrávat deset nula. Je to smůla prostě, nezkušenost a zbrklost dohromady, s tím se dá jedině smířit. V našich podmínkách se na tom nějak systematicky pracovat nedá, my můžeme jen čekat na štěstí a doufat, že útočníka v šanci povede za nohu duch svatej.