Miroslav Benda 1:0
Miroslav Benda 2:2
Miroslav Benda 3:2

Zhodnocení zápasu:

neuvěřitelné drama nám předvedli v úterý večer hráči obou mužstev. Do zápasu jsme sice vstoupili odhodlaně, přesto nebudu lhát, když řeknu, že jsme se po většinu času hlavně bránili nebezpečným výpadům soupeře. Ohromnou pochvalu zaslouží v téhle paáži hry hlavně Teplý, van der Hoeven a Klíma. Obránci totiž dokázali s přehledem odrážet útoky soupeře, takže brankář Majer měl jen minimum práce. Aby to ale nevypadalo tak, že jsme se jenom bránili, musím konstatovat, že i některé naše útoky si doslova říkaly o gól. Za všechny jmenujme dalekonosnou ránu z Kottinkovy kopačky, která jen zlehka lízla břevno. Následně se v nadějné pozici ocitl Krejčí, ovšem prováhal správný okamžik ke střele, ostatně stejně jako o pár minut později i kapitán Benda. Ten si ale vzápětí všechno vynahradil. Svůj sprint podél lajny korunoval střílenou přihrávkou na zadní tyčku, kde cítil nabíhajícího Javorského. Míč však nakonec sám zaplul do sítě. Vedli jsme a tento stav by nám stačil na setrvání v lize. Zakrátko ale mohlo být vyrovnáno. Soupeř totiž rozehrál velmi rychle svůj přímý kop, naštěstí z toho ale byla pouze tyčka. Když pak v brance neskončil van der Hoevenův dalekonosný pokus ani Kottinkova rána z voleje, skončil první poločas naším vedením 1:0. Čekala nás poslední pětadvacetiminutovka v sezóně.

jenže tu jsme zahájili nejhůře jak to bylo jen možné. Soupeř přesně umístěnou ránou z hranice vápna k bližší tyči srovnal na 1:1. To by ani tolik nevadilo, i tenhle stav by nám totiž zajišťoval působení v deváté lize i příští sezónu, ale o pár minut později bylo ještě hůř. Soupeř svůj rohový kop zatočil tak přesně, že míč zaplul k zadní tyči aniž by se ho kdokoliv dotkl. Stav 2:1 byl pro nás kritický – sestupovali bysme. V dalších minutách se naše hra začala bortit jako domeček z karet. Soupeř byl s každým pokusem dravější a nebezpečnější. Obrana měla co dělat aby hasila množství požárů, které se v našem vápně s každým útokem rozhořely. Občas sice Chaozz team předvedl neuvěřitelný tlak, kdy si jeho hráči kolem naší branky hráli doslova bago, přesto ale jejich šance ke gólu nevedly. Bylo nám ale jasné, že dlouho stav 2:1 udržet nezvládneme. Přesně v tom nejdůležitějším okamžiku si ale na druhé straně hřiště zpracoval volný Benda přesnou nahrávku a se střelou se neukvapil. Počkal si na pohyb gólmana aby mu pak poslal svou gólovou navštívenku. Skóre 2:2 bylo pro nás znovu pozitivní. Za chvíli mohlo být ještě lépe, Javorský ale nezakončil přesně. Mušku si rozhodil i Benda, který trefil pouze nohy obránce, Kottink pak pálil jen nad. Skórovat mohl i van der Hoeven – jeho přímý kop ale gólman pohotově vyškrábl od tyčky. Chaozz team znovu začal stupňovat své tempo. Stejně jako na začátku zápasu se ale projevila naše dobrá obrana, která míče spolehlivě odrážela. Na druhé straně pak bylo dílo dokonáno když Benda z voleje napálil nahrávku z rohového kopu mimo brankářův dosah. Věděli jsme, že vedení 3:2 už prostě nesmíme ztratit. Na téhle vlně euforie jsme dojeli až do závěrečného hvizdu rozhodčího, po kterém začali naši hráči štěstím křepčit po hřišti. Výhrou jsme poskočili na osmé místo v tabulce a do desáté ligy poslali International team.

Miroslav Benda:

Jak hodnotíš náš poslední záaps v sezóně?
Byl to dobrý zápas, ostatně vyhráli jsme, splnili jsme povinnost, takže jinak než pozitivně zápas hodnotit nelze.

Dá se utkání hodnotit jako těžké? Ať už vzhledem k situaci ve které jsme se před zápasem nacházeli, tak i s přihlédnutím ke kvalitám soupeře?
Bylo to hodně těžké utkání, soupeř nebyl individuálně vůbec špatný, ale kombinačně mu to moc nevycházelo, což vlastně určilo průběh celého zápasu.

Mohl bys nám popsat svoje góly?
Při prvním jsem obešel jednoho hráče a utekl obráncům a křižnou střelou se míč dostal až do branky. Na druhý mi uličkou krásně nahrál Vašek a já potom přehodil vyběhnutého golmana no a na třetí mi krásně, z rychle rozehraného rohu, nahrál Hozna a já už to jenom uklidil k tyčce.

Jaké jsi měl pocity a myšlenky před zápasem když ses dozvěděl, že International team porazil Šlapky a my tedy musíme bodovat proti třetímu týmu v tabulce?
Pro mě to byla dobrá zpráva, mám rád vypjatá utkání, když je o co hrát. Hráči se pak úplně jinak pohybují a dávají do toho všecko. Takže moje pocity byly čistě pozitivní.

První poločas se nám podařil, vedli jsme 1:0, ale krátce po začátku druhého jsme dostali dva slepené góly. Čím si tenhle výpadek vysvětluješ?
To se prostě stává, nemá cenu nad tím přemýšlet. Každej chvilku tahá pilku, soupeř si vybral svojí světlejší čtvrthodinku na začátku druhého poločasu, potom jsme zase přebrali iniciativu my a udrželi tempo až do vítězného konce.

Záchranu jsme tedy vybojovali sami vlastní pílí, díky čemuž jsme obsadili konečné osmé místo, takže asi v týmu panuje spokojenost, co?
Tak spokojeností bych to nenazýval, spíše radost v rámci možností. Ale je pravda, že se asi, na možnosti Leaders, podařilo uhrát maximum. Jsem taky rád, že sezóna, ve které jsem dělal kapitána není sestupová.

Sezónu a její průběh ještě detailně zhodnotíme při některém z následujících rozhovorů, přesto se teď zeptám. jakou známkou bys ohodnotil naší sezónu Jaro 2009?
Je hloupost hodnotit něco dlouhodobého, jako sezónu, známkou, to je oblíbená věc novinářů. Sezóna patřila k těm lepším u Leaders, spoustu věcí se podařilo zlepšit nebo odstranit, ale zase se objevily věci (chyby, problémy) nové a další, na které je potřeba se do budoucna zaměřit a snažit se je co nejvíce eliminovat.

Závěrečná otázka, kteří dva hráči z našeho týmu tě svým výkonem v zápase proti Chaozz teamu zaujali nejvíc?
Podle mě si všichni plnily svoje úlohy velmi dobře, nikdo vyloženě nevyčníval ani nezaostával, vyzdvihl bych asi výkony Honzy, Vaška, od kterých mi přišly krásné finální přihrávky a ještě Kuby, který byl jako vždy vzadu nekompromisní.