Pavel Vlach 1:0
Jindřich Brychta 2:3
David Sahula 3:6

Zhodnocení zápasu:

Duel s Rail teamem, kterému téměř nikdo neřekne jinak než "BOSCH", jsme zahájili naprosto fantasticky. Střela Karla Sedmíka se odrazila k volnému Pavlu Vlachovi, který jen lehkým přistrčením zaznamenal svůj premiérový gól v našem dresu. Zápas se měl ale vyvíjet jinou cestou. Ačkoliv nás první gól nabudil k lepším výkonům, soupeř útočil s větší razancí. Hned jeho první vážná šance skončila gólem. Útočník Rail teamu, ač atakován clonícím obráncem dokázal vypálit na zadní tyč a Smejkal se jen otočil. Téměř stejný byl i druhý soupeřův zásah, kdy perfektně umístěná bomba zapadla na zadní tyč. Na naše kopačky se začala vkrádat nervozita, čehož soupeř využil k přidání třetího gólu. Smejkal neudržel nahozený míč a soupeř z blízka zakončoval do prázdné brány. Přesně v ten pravý čas nám přišla jiskřička naděje. Novák skvělou přihrávkou našel ideálně postaveného Brychtu, kterého nikdo nehlídal a ten nedal brankáři přesně umístěnou střelou k tyči žádnou šanci. Do konce poločasu si ještě Rail team vypracoval jednu šanci, ovšem Smejkalova ruka byla na místě a tak hráči hřiště opouštěli za slibného stavu 2:3 pro Rail team.
Druhý poločas však začal podle špatných not. I když jsme zpřesnili nahrávky, soupeř k nám rychle přistupoval a dobrou hrou do těla nás o míče obíral. Přesto však byly šance obou týmů stále vyrovnané. Do kolen nás však srazilo nedorozumění při autu. Všichni si mysleli, že se hra přeruší, ale rozhodčí nedal signál a útočník soupeře tak zakončil pod padajícím Smejkalem. S přibývajícím časem jsme museli zariskovat a otevřít obranu. Navíc se vyskytl ještě jeden problém. Jan Poukar si zranil nárt na noze a většinu druhého poločasu odehrál jen se sebezapřením. Rail team vzápětí využil otevřené obrany, když ve vzájemném souboji přetlačil Davida Sahulu a Smejkal kapituloval popáté. My se však nevzdali a několik střel z kopaček hlavně Brychty a Sedmíka si říkalo o gólový punc. Když Rail team přidal šestý gól, věděli jsme, že je lidově řečeno vymalováno. Jejich poslední gól byl ukázkou našeho fotbalového zmaru. Nebyli jsme schopni jim překazit kombinaci a vše korunovala bomba přímo do šibenice Smejkalovy brány. V posledních minutách hry se nám začala opět na kopačky vracet rozvaha a po zásluze jsme byli odměněni gólem, i když byl trochu netradiční. Brankář Rail teamu doplatil na vyběhnutí z vápna a David Sahula jej přesným padáčkem přeloboval.

Názory hráčů:

Pavel Vlach:

Popsal bys mi zápas?
Hráli jsme lépe než minule, ale pořád tomu něco chybí. Pořád máme horší útok než soupeř a dáváme méně gólů.

Co nám chybělo? Bojovnost? Lepší nahrávky?
Hlavně souhra a lepší nahrávky.

jak naši hru ovlivnila absence Oldřicha Kalase a Martina Dolejšího?
Ani to moc znát nebylo, jsme všichni zhruba nastejno, ale i tak chyběli i když ta "díra" po nich nebyla tak velká.

Co je potřeba zlepšit do dalšího zápasu?
Přihrávky po zemi, souhru a střely z voleje.

Popsal bys mi svůj gól?
To byla spíš náhoda, Karlova střela se odrazila od brankáře a já to nohou jen zanesl do brány. Nebyla to žádná střela, jen lehké nasměrování míče k tyči. Byl to docela šťastný gól.

Kdo byli dva naši nejlepší hráči?
I když je to těžké, dám Poukiho a Jindru.

David Sahula:

Jak bys zhodnotil zápas?
První půle byla dobrá - začali jsme rychlým gólem, jak jsme se dohodli. Ovšem pak nám to tam začalo padat. Ještě jsem stihli do poločasu snížit, ale ve druhé půli jsme dostali ten smolný gól po autu. To byl asi můj gól. Bohužel jsem dnes zavinil dva góly, ale život jde dál.

Co bysme potřebovali zlepšit?
I když hrajeme zápas od zápasu lépe, chtělo by to zlepšit nahrávky a víc si věřit.

Byla to náhoda - dostal se ke mně míč, jen jsem nastavil nohu, šlo to lobem a gólman to nechytil. Byl to šťastný gól.

David Smejkal a Pavel Vlach.

Jak to vidí Miroslav Benda:

Prvních osm minut hra Leaders vypadala uklidněně.Místy, zejména v útoku, převyšovala hru soupeře. Věrní fandové se těšili, že si po dlouhé době opět vychutnají radost z vyhraného zápasu. Bohužel malé obavy stále více rostly. Leaders, opět jako již tradičně, "vychladli" a během relativně krátké doby obdrželi tak solidní gólový příděl, že při střelecké produktivitě Leaders bylo utkání prakticky rozhodnuto. Zbytek zápasu se nesl v unylém tempu s řadou nepřesností. Ve druhé půli však již byla zřetelně vidět kombinační převaha soupeře pramenící z většiny vyhraných soubojů. Leaders se v závěru utkání snažili sebevíc, ale s výsledkem 6 : 3 již nic neudělali. Snad se poštěstí v příštích zápasech.

Hodnocení hráčů podle Davida Smejkala:

David Sahula - V obraně odvedl svůj kus práce, sice podle svých slov mohl za dva góly, ale mám za to, že ty už vyplynuly ze hry, kdy nám nezbývalo nic než riskovat, což se nakonec v jeho případě i vyplatilo, když jako obránce dal svůj první gól, v obraně má určitě stálé místo.

Jan Poukar - Pouky byl tentokrát až na pár chvil na hřišti míň vidět, nicméně svůj díl práce si odvedl, i když byl v průběhu utkání zraněn, zápas dohrál a hlavně ke konci dělal pro hru, co bylo v jeho silách.

Jindřich Brychta - Jindra toho na hřišti naběhal nejvíc ze všech, nejvíc na něm byla vidět touha vyhrát, s tou je pak spojená i snaha hnát všechny co nejvíc dopředu, což není na škodu, ale někdy tahle snaha spolu se zvýšeným hlasem spoluhráče občas trochu rozhodí a působí opačně, než je zamýšlená, ale i tak podle mě včera nejlepší hráč.

Miroslav Novák - Míra byl taky trochu míň vidět, ale když vidět byl, tak vymýšlel dobré akce, líbivé a hlavně účelné, kromě větší únavy a s tím souvisejícím slabším pohybem dobrý zápas, když to bude takhle pokračovat, budeme mít dobrého tvůrce hry, který nám v současnosti trochu chybí.

Ondřej Musil - Ondra si pořád v zápasech moc nevěří, na tréninku hraje úplně jinak, bylo by potřeba přenést jeho hru z tréninku i do zápasu, když vždycky na chvíli zapomene, že je na zápase a hraje, co umí, tak dokáže hrát skvěle, stejně tak jako v několika světlých chvílích včera, zatím je ale bohužel těch chvilek jen pár, ale určitě se to zlepší, trochu bych po něm chtěl, aby, když má míč, víc koukal kolem sebe a ne pod nohy, pak to bude super.

Pavel Vlach - Pavel se do začátku zápasu potřebuje trochu rozhýbat, pak dokáže hrát, jak je potřeba, to znamená zezadu vybíhat do předu do šancí a zase se stihnout vracet zpět, stejně jak to dopadlo při prvním gólu, který ukázal, jak by hra obránce v malé kopané měla vypadat, naběhnout si do šance a případně rychle zpět, ke konci zápasu se trochu přestat vracet zapomněl, ale po chvíli si to uvědomil a už zase hrál to, co bylo potřeba, když trochu zlepší kondici, bude to úplně ono, ještě na tréninku vypiluje zpracování míčů a už to bude úplně ono.

Karel Sedmík - Karel mi poslední zápasy přijde takový zaražený, nehraje úplně to, na co jsme byli zvyklí v minulé sezóně, jeho hra působí zakřiknutě, občas si dokáže vytvořit slibnou šanci, na kterou jsme u něj zvyklí, občas mi přijde, že naopak provede školáckou chybku, kterou pak musí napravovat, myslím, že se potřebuje dostat do pohody, aby předváděl to, na co jsme zvyklí, je to v něm, takže budu na to netrpělivě čekat, snad se podaří už v příštím zápase.

Marek Mašát - Maši si odehrál svoje, nebojí se jít do hráčů, umí i dobře nahrát, sice má slabší pohyb, ale zase se nedá jen tak odstavit od míče, umí dobře nahrát i občas překvapit perfektním zákrokem, určitě platný člen týmu, který si stálé místo v obraně určitě zaslouží.

Celkově vzato, zápas nebyl tak špatný, jak to podle výsledku vypadá, prosadili se v něm gólově také obránci, kteří dokázali, že dobrý pohyb a občas i trochu toho štěstí dělá pro hru hodně. Myslím, že není hráč, kterému bych chtěl vytknout nějakou hrubku, jen škoda, že jsme nezačínali sezónu v současné formě, protože máme určitě stoupající výkonnostní tendenci. Trochu problém nám pořád dělá rozehrávka, u ní ztrácíme velmi mnoho zbytečných míčů, které pak musíme složitě získávat zpět, potřebujeme trochu doladit rychlost a přesnost nahrávek a chvílemi se taky nebát vrátit míč dozadu na obranu nebo na brankaře, než se ho snažit za každou cenu dostat ihned dopředu na branku. Taky by jsme z protivníků měli ztratit ten respekt, co vždycky máme a hrát soupeřům trochu víc na tělo, občas do nich prostě trochu vrazit tělem.

Ale asi nejdůležitější věc pro nás bude začít si v týmu věřit a v případě, že to někdo zkazí, nedělat z toho zbytečné odsuzování a vynechávání ho ze hry tím, že mu přestaneme nahrávat, vždyť koneckonců je to jen hra a jinak než tím, že občas něco riskneme a třeba i něco zkazíme se nejspíš nikam nedostaneme, vždyť v první řadě by mělo jít o zábavu a radost ze hry, vítězství je určitě super, ale bez souhry a dobrého pocitu ze hry ho bude vždycky velmi těžké dosáhnout.